Байерн имаше аванс от пет гола още на почивката
Тифозите на Рома хранеха надежди за доър резултат срещу баварците...
Двата отбора ще се срещнат отново след две седмици

Рома се представя убедително в италианската Серия "А", но Калчото изглежда вече не е мерило за класа и в евротурнирите.

"Вълците" бяха нокаутирани с невероятното 1:7 от Байерн Мюнхен в третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Унижението беше едно от най-големите в историята на славния римски тим, който преди 7 години загуби със същия резултат гостуването си на Манчестър Юнайтед.

Още на полувремето Байерн си бе осигурил аванс от 5 гола след две попадения на Ариен Робен, Марио Гьотце, Роберт Левандовски и Томас Мюлер от дузпа. Жервиньо намали в 66-та минута, но след това влезлите като смени Франк Рибери и Джердан Шакири оформиха разгрома.

Баварците са с пълен актив от 9 точки, а Рома е на втората позиция с 4. Манчестър Сити и ЦСКА Москва имат съответно 2 и 1 точки.

Пред празните трибуни на стадион "Арена Химки" двата отбора завършиха наравно 2:2. Българският национал Георги Миланов игра цял мач за домакините, а Сити пропиля аванс от два чисти гола.

Серхио Агуеро и Джеймс Милнър поведоха англичаните с голове преди почивката, но московските "армейци" се добраха до точката.

Сейду Думбия върна едното попадение в средата на втората част, а той бе в основата и на изравняването, след като падна в наказателното поле след съприкосновение с Коларов и съдията Ищван Вад от Унгария посочи бялата точка.

Бибрас Натхо стреля прецизно от 11-метровия наказателен удар за крайното 2:2. Байерн и Рома ги очаква нов сблъсък след само две седмици на "Алианц Арена", а пак тогава Сити е домакин на ЦСКА.