Наш вратар още с шанс за групите в Лигата

Българският вратар Владо Стоянов (на земята) и неговият Шериф все още имат шанс за групите в Шампионската лига Снимка: getty images

Българският вратар Владо Стоянов отново изигра блестящ мач за отбора си Шериф (Тираспол). В първата среща от плейофите за влизане в Шампионската лига молдовския тим загуби минимално 0:1 от Базел като гост.

Единственият гол в мача бе дело на Брам Стокер в 54-ата минута. Българинът спаси отбора си от доста по-тежка загуба, след като на няколко пъти показа страхотен рефлекс след удари на Александър Фрай и Зума, а в последната минута на мача отрази и дузпа за своя тим изпълнена от Хугел.

Така във втори пореден мач в турнира, той спасява 11-метров наказателен удар, след като и в срещата с Динамо (Загреб) от миналия кръг, отрази три удара от бялата точка, когато мачът се решаваше с дузпи. Отборът на Шериф пък завърши срещата в намален състав, след като Ерокин бе изгонен за два жълти картона.

Минимална победа взе и португалският Брага. Като домакин тимът би 1:0 испанския Севиля. Попадението бе дело на Матеус в 62-ата минута. Пропуски за Севиля направиха Хесус Навас, Луиш Фабиано и Диего Капел.

В друг мач от тази фаза Вердер разби 3:1 италианския Сампдория. Двубоят бе първи за германците след трансфера на суперзвездата им Месут Йозил в Реал (Мадрид). Германците се разправиха със своя съперник в рамките на по-малко от 20 минути в началото на второто полувреме като първо Фриц откри резултата в 51-ата минута, Фрингс удвои от дузпа в 66-ата, а Писаро вкара трети гол в 68-ата минута.

В края на мача все пак Пацини върна надеждите на своя тим с попадения за 1:3. Гостите пък завършиха срещата в намален състав след червен картон за Лукини при дузпата в полза на домакините.

В Белград Партизан и Андерлехт не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2. Жилет и Джухаш бяха точни за Андерлехт в 54-ата и 67-ата минута, а Клео в 58-ата и автогол на Лецякс в 64-ата минута донесоха попаденията за домакините.

В най-резултатния двубой тази вечер Залцбург загуби с 2:3 от Апоел (Тел Авив) като домакин. Първият гол в двубоя бе дело на вратаря на Апоел Винсент Енияма, който се разписа от дузпа още в 3-та минута. Покривач в 27-та и Валнер в 67-та минути вкараха за Залцбург. Освен Енияма за Апоел се разписаха още Сахар в 44-та и Шехтер в 53-та подсигуриха победата на своите.