Ибра с два гола за Милан, Арсенал разби Брага

При дебюта си в Шампионската лига срещу Оксер, Златан Ибрахимович отбеляза два гола и донесе победата на Милан Снимка: getty images

Едно от двете звездни попълнения на Милан през лятото - Златан Ибрахимович започна по блестящ начин участието си в Шампионската лига с тима на „росонерите". На тима на стадион „Сан Сиро" снощи Милан спечели срещу френския Оксер с 2:0 като и двете попадения бяха дело на Ибра.

Попадениятя взривиха тифозите, които от идването на шведа в края на август, купиха 55 000 карти за групите на ШЛ, а преди това в рамките на два месеца бяха продадени едва 4 600. Така бившата звезда на Аякс, Ювентус, Интер и Барса се реваншира за пропуснатата дузпа в официалния си дебют за тима преди четири дни в Серия „А".

В следващия кръг Милан гостува на Аякс в края на септември, а Оксер посреща Реал (Мадрид). Тимът на Моуриньо спечели също с 2:0 срещу Аякс в другата среща от група G.

Въпреки двата гола на Ибра, персонални похвали от треньора на Милан отнесе друго ново попълнение - Кевин-Принс Боатенг.

„Хареса ми търпението, което демонстрирахме в този мач. Оксер стоеше много добре през първото полувреме, докато ние трябваше да нападаме и за малко да се оголим за контраатаките на съперника, както се получи в мача с Чезена. За щастие този път се видя, че сме се поучили от грешките си.

След като поведохме, отборът заигра спокойно и владеехме напълно инициативата, макар и в последните минути леко да се отпуснахме. Много съм доволен от включването на Боатенг. Той е млад играч и ще бъде много важен за Милан в следващите години.

Робиньо все още не е в оптимална форма, но вярвам, че ще бъде чудесна алтернатива на Пато в предни позиции. Все още не сме намерили идеалния баланс. Ние обаче разполагаме с много качествени и технични футболисти, които могат да накажат всеки съперник", коментира Алегри след края на срещата.

„Аз работя и резултатите започват да идват. Това бе хубава вечер. Преди почивката агресивността на Оксер ни изненада, но през второто полувреме напрежението в нашия отбор спадна и играхме по-добре. Това бе моят първи мач на "Сан Сиро" като футболист на Милан и държах да се представя на ниво. Целта ми е винаги да побеждавам", заяви голмайсторът Ибрахимович.

Голямата изненада в снощните срещи дойде от стадион „Стад Велодром" където местният Олимпик (Марсилия) падна с 0:1 от Спартак (Москва). Единственото попадение отбеляза в собствената си врата Аспиликуета в 82-та минута.

„Това е истински кошмар. Преди почивката и двата отбора заложиха на по-предпазлива игра. През второто полувреме имахме преимущество, но изпуснахме пложенията си. Резултатът определено е лош, защото Спартак ни е пряк конкурент. Не е добре да загубиш още първия мач, макар че предстоят още пет двубоя. Дано тази загуба не се окаже решаваща", коментира треньорът на Олимпик Дидие Дешан.

„Не отричам, че имахме известна доза късмет, но без него не може. Футболистите се раздадоха максимално и заслужиха този резултат. Във футбола късметът идва при тези, които го търсят. Нивото в Шампионската лига е много по-високо от това в нашето първенство. Трябва да свикваме с реалностите и да се надяваме, че занапред ще играем по-добре", бе реакцията на треньора на Спартак Валери Карпин.

В другия мач от групата Челси се разходи срещу словашкия Жилина и спечели с 4:1. Два гола вкара бившия френски национал Никола Анелка, а Карло Анчелоти остана доволен и похвали своите за изявите.

Най-разгромната победа в снощните двубои постигна Арсенал. Тимът от Лондон би с 6:0 Брага у дома. По два гола за успеха на домакините отбелязаха капитанът на тима Сеск Фабрегас в 9-ата и 53-ата минута и Вела в 68-ата и 84-ата минута. Още по едно попадение пък добавиха Аршавин в 30-ата и Шамак в 34-ата минута.