Ники Михайлов ще играе в Европа и напролет

Михайлов отново бе на висота за своя Твенте Снимка: Getty Images
Михайлов отново бе на висота за своя Твенте

Вратарят на националния ни отбор Николай Михайлов бе титуляр за Твенте при победата с 3:2 над Одензе в мач от група "K" на Лига Европа.

Успехът гарантира на българина и неговите съотборници участие в надпреварата напролет, тъй като със събраните 10 точки до момента няма как да падне под второто място в крайното подреждане.

За това спомогна и тимът на Фулъм, който разпиля Висла (Краков) с 4:1 на своя "Крейвън Котидж".

Цветан Генков влезе в игра за гостите в 61-ата минута, като това му бе първи мач от около месец насам заради травмата, която лекуваше. Нападателят се отчете с два удара, единият от които бе доста опасен с глава.

Резултатът обаче съвсем не отразява реалната картина от мача, тъй като Висла игра добре до третото попадение на Фулъм, а в началото на второто полувреме дори имаше сериозно надмощие.

Изненадващо гръмка победа постигна Атлетико (Мадрид) над представящия се много добре от началото на сезона тим на Удинезе с 4:0 на "Висенте Калдерон" в дербито на група "I".

Адриан отказа "зебрите" още до 12-ата минута със своите две попадения. Диего в 36-ата и Радамел Фалкао в 67-ата също записаха имената си сред голмайсторите.

Така "дюшекчиите" излязоха начело в групата с равен брой точки с италианците. В другия мач Селтик обърна Рен от 0:1 до 3:1 и на практика отказа французите да се борят за едно от първите две места.

Белгийският Андерлехт е вече 1/16-финалист, след като продължи своя терор в група "L", налагайки се с 3:0 над Щурм (Грац). Това бе четвъртият пореден успех на "виолетовите", които все още нямат загубена точка.

Напред от същата група почти със сигурност продължава и московският Локомотив след 3:1 при визитата си на трагично представящият се състав на АЕК.

Стяуа без наказания Валентин Илиев се реваншира частично за разгромното 0:5 от Макаби (Хайфа), надвивайки с 4:2 същия противник в Букурещ в сблъсък от група "J".

И тук обаче "стелистите" завършиха с 10 души на терена заради червен картон на Костя в 61-ата минута.

Стяуа успя да поведе с 2:0 след попадения на Тату и самият Костя, но Месхумар и Катан изравниха за Макаби още до почивката.

Въпреки по-малката си численост домакините стигнаха до нови два гола, като техен автор бе Танасе.

Така румънският гранд съхрани шансовете си за продължаване напред, оставайки на само точка зад Макаби.

По същото време Шалке 04 направи сензационно 0:0 у дома срещу слабака АЕК (Ларнака), но продължава да бъде водач в таблицата.

Украинският Металист направи още една крачка по пътя към елиминациите след нов триумф над боксовата круша в група "G" Малмьо.

За второто място тук продължават да се борят Аустрия и АЗ Алкмаар, които отново като в първото издание на този сблъсък приключиха 2:2.

Още по-заплетено стана в група "H", където Брага разгроми Марибор с 5:1 и се изравни по точки с Бирмингам и Брюж, завършили наравно на Острова.

Мачовете от следващия V кръг в групите на Лига Европа са на 30 ноември и 1 декември.