Радо Стойчев и Тренто влизат в историята

Радостин Стойчев ще изведе днес Итас Диатек Трентино в третия пореден финал на световното клубно първенство в Доха Снимка: Getty Images

Селекционерът на националния отбор по волейбол Радостин Стойчев и клубният му тим Итас Диатек Трентино могат да влязат днес в историята на спорта. Това ще стане ако тимът спечели финала на световното клубно първенство, което се провежда в Доха, Катар. Съперник на Трентино е полският Ястржебски (Вийгел), а двубоят е от 19,00 ч. българско време.

За италианците това е трето поредно участие в спора за световната клубна титла. Трентино вече има два успеха - през 2009 г. и 2010 г. когато се наложи на два пъти над друг полски тим - СКРА (Белхатув). Ако спечелят днес Трентино ще е първият тим с три такива трофея. До този момент световната клубна титла е била притежание единствено на италиански отбори, но единствените, които имат по два успеха са Трентино и Милано.

"Това е двубой, в който всичко може да се случи. Отборът срещу когото излизаме играе с много мисъл и изключителна тактическа дисциплина. Ще трябва да се справим добре в сложните ситуации, които ни очакват. Безспорно на нашия съперник ще е по-лесно, защото върху него няма никакъв натиск. Ние обаче ще дадем всичко от себе си, за да спечелим", коментира пред сайта на Тренто Радостин Стойчев.

За Трентино това ще бъде 14-и финал под ръководството на българския наставник. Италианците записаха победи в 8 от тези двубои. На три пъти Трентино спечели Шампионската лига и два пъти стана носител на титлата в Италия и веднъж на Купата на страната.