Дешан: За пръв път губя на "Сан Сиро", а съм щастлив!

Дидие Дешан нямаше нищо против тази своя първа загуба в Милано
Късметът отново обърна гръб на Клаудио Раниери Снимка: Getty Images
Късметът отново обърна гръб на Клаудио Раниери

"До момента бях непобедим на "Сан Сиро" - и като играч, и като треньор. Вече имам загуба тук, но съм безумно щастлив", сподели треньорът Олимпик (Марсилия) Дидие Дешан, след като отборът му загуби с 1:2, но елиминира Интер в Шампионската лига.

Френският клуб се класира напред по инфарктен начин, след като във втората минута на добавеното време резервата Брандао изравни за 1:1, което означаваше, че Олимпик продължава на четвъртфинал с победата си с 1:0 в първия мач преди седмица.

В 95-ата мин. вратарят на марсилци Стив Манданда бе изгонен за нарушение в наказателното поле, а потърпевшият Джампаоло Пацини реализира дузпата. Победата обаче имаше само морална стойност за Интер, тъй като гостите бяха облагодетелствани от правилото за головете на чужд терен.

Наставникът на ОМ нарече класирането за четвъртфиналите "приказно" и обяви, че очаква посрещането на отбора в южния френски град да бъде "маниакално", което се оказа и самата истина.

"Имахме доста трудни моменти през този сезон, но тази нощ доказахме, че сме колектив, който може да печели. Благодаря на нашите привърженици, които ни помогнаха много", каза още Дешан, чийто отбор е с четири поредни загуби в първенството и е на осмо място с нереални шансове за класиране в Шампионската лига догодина.

Аналогична е ситуацията и в отпадналия Интер, който е седми в Серия "А" и снощният мач може да коства главата на треньора Клаудио Раниери въпреки победата.

Италианският наставник обвини злата съдба за елиминирането на "нерадзурите"... "Проблемът тази вечер бе, че не ни достигна късмет. Да получим гол в самия край на мача е трудно за преглъщане. Този малшанс ни преследва през целия сезон. Отборът направи абсолютно всичко по силите си", заяви Раниери пред "Sky Sports Italia".