Голяма Германия надигра Бразилия, Италия пречупи световния шампион

Италия постигна първи успех над Испания от 17 години насам Снимка: Marca
Италия постигна първи успех над Испания от 17 години насам
Марио Гьотце вкара едно от попаденията за Маншафта, докато Лусио направи дузпа Снимка: Ройтерс
Марио Гьотце вкара едно от попаденията за Маншафта, докато Лусио направи дузпа

Отборът на Германия постигна четвъртата си победа над Бразилия в своята история, надделявайки с 3:2 в контролна среща, играна на "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт.

Маншафтът доминираше почти през цялото време, като единствено в началото на втората част бе за 10-15 минути притиснат от петкратния световен първенец на планетата.

Точно в момент, когато "златистите" имаха надмощие, остра атака на домакините в 60-ата минута принуди Лусио да фаулира отчетливо Тони Кроос в собственото си наказателно поле и съдията да посочи бялата точка, откъдето Швайнщайгер не сгреши.

В 67-ата прекрасно извеждащо подаване в уличка към Марио Гьотце позволи на халфа на Борусия (Дортмунд) да преодолее хладнокръвно Сезар и от малък ъгъл да покачи.

Пет след това интригата бе върната, като този път Бразилия получи правото да изпълни дузпа за фаул срещу Даниел Алвес. Робиньо застана зад топката и намали.

В 80-ата минута Швайнщайгер се пребори с Ралф за една топка в пенала на гостите, след което моментално намери Андре Шюрле и последният с прецизен диагонален шут в горния ляв ъгъл предопредели крайния изход на двубоя.

В добавеното време Неймар бе оставен да напредне няколко метра и да стреля от средно разстояние, с което хвана неподготвен вратаря Нойер.

Италия би световния и европейски шампион Испания с 2:1 в другата любопитна контрола в сряда вечер в Бари.

Само 11 минути бяха необходими на "Скуадра адзура", за да излезе напред в резултата благодарение на Рикардо Монтоливо, който бе изведен сам срещу Икер Касияс и майсторски копна топката над него.

В 37-ата минута главният рефер отсъди доста спорна дузпа в полза на "Ла Фурия" за задържане на Киелини спрямо Йоренте. Въпреки протестите наказателният удар бе изпълнен от Шаби Алонсо, с което резултатът бе изравнен.

Шест минути преди да изтекат редовните 90 Алберто Акуилани отправи шут от границата на наказателното поле. Топката рикошира в крака на защитник на Испания, след което излъга влезлия като резерва Валдес и с това донесе първа победа на Италия над иберийците от 17 години насам.