Парма с нова загуба, Божинов резерва

Хавиер Пасторе и Палермо биха с 3:1 Парма на Валери Божинов Снимка: getty images
Хавиер Пасторе и Палермо биха с 3:1 Парма на Валери Божинов

Отборът на българския национал Валери Божинов - Парма записа шеста загуба в италианското първенство. В среща от 16-ия кръг на серия А тази вечер Парма отстъпи с 1:3 на Палермо като гост.

Българинът остана на резервната скамейка и се появи в игра чак в 78-та минута. Той обаче не успя да помогне на своите да стигнат поне до точка. Тимът му откри резултата чрез гол на Алесандро Лукарели още в 7-ата минута, но успя да удържи преднината си само до края на първото полувреме. Шест минути след паузата Маурисио Пинийя изравни (51). Попадение на Фабрицио Миколи (62) и автогол на Кристиан Дзакардо (89) донесоха четвърта победа в последните пет мача за Палермо.

С успеха домакините се изкачи на пето място в класирането. Парма остава в дъното на подреждането като заема 15-то място.

В друг мач от днес голмайсторът на серия А от миналия сезон Антонио ди Натале остави без точки изпадналият в криза Фиорентина. Ди Натале отбеляза втория гол за своя Удинезе при успеха с 2:1 над Фиорентина. Това бе 10-ти гол за Ди Натале през този сезон и той е начело при голмайсторите в серия А.

Тимът на Фиорентина пък не успя да задържи преднината си след като бе повел в 31-ата минута на мача с гол на Марио Сантана. Пабло Армеро обаче върна гола, а в 80-ата минута Ди Натале направи 2:1, с което донесе трите точки на "бианконерите".