Рома на върха след обрат срещу Лацио

Франческо Тоти и съотборниците му от Рома си върнаха първото място в класирането Снимка: getty images/guilliver photos

Рома продължи да мечтае за спечелването на първо Скудето в Италия от 2001 г. насам и след 34-ия кръг. "Джалоросите" си върнаха първото място във временното класиране на Серия А след успех с 2:1 над Лацио в дербито на Рим.

Головете за "римските вълци" реализира Мирко Вучинич. Черногорецът първо изравни от дузпа, а после отбеляза ефектен гол директно от пряк свободен удар. За Лацио вкара Флокари от дузра.

Вратарят на Рома Жулио Серджо спаси второ изпълнение на 11 метров наказателен удар на играч на Лацио и даде началото на обрата в дербито. "Орлите", които са застрашени от изпадане от серия А доиграха мача с десет души след като Ледесма получи червен картон в края на мача.

Сампдория пък направи крачка напред към класирането си в Шампионската лига след като спечели с 2:1 срещу Милан в друга среща от кръга на серия А. Загубата обаче уби мечтата на „росонерите" да се борят за шампионската титла.

Милан продължава да е на трето място във временното класиране с актив от 64 точки, но пасивът от Интер е вече шест точки. Твърде възможно изоставането да е още по-голямо след като по-късно тази вечер досегашният лидер Рома излиза срещу Лацио в дербито на Вечния град. Сампдория пък е четвърта с 57 точки.

Успехът на Сампдория донесе с гол в 93-та минута Джампало Пацини. За Милан отбеляза Марко Бориело, другото попадение за Самп бе дело на Антонио Касано. Милан доигра мача с десет души заради изгонването на Даниеле Бонера.

С най-висока оценка след края на двубоя бе Антонио Касано, който получи 8. От състава на Милан за №1 бе определен бразилеца Роналдиньо. Той получи 7,5.

В друга среща от кръга Парма на Валери Божинов загуби драматично у дома с 2:3 от Дженоа. Българският национал влезе на почивката при резултат 0:1, направи много силен мач и бе лидер на тима си, въпреки че не успя да се разпише.

Поражението почти слага край на надеждите на Парма да играе в Европа след като отборът остана на девето място с 46 точки, а Дженоа е с 48. Шестото място което дава право на участие в лига Европа, е заето от Наполи, който има актив от 52 точки.