Голов трилър на "Сан Сиро"

"Нерадзурите" се радват на поредния гол на Станкович Снимка: Getty Images
"Нерадзурите" се радват на поредния гол на Станкович

Истински спектакъл сътвориха отборите на Интер и Парма, завършвайки 5:2 в мач от ХІV кръг от Серия "А".

Шампионът на Италия и Европа отново бе в доста нетрадиционен състав поради липсата на контузените Жулио Сезар, Майкон, Валтер Самуел и Диего Милито и наказания Самуел Ето'о. Въпреки това те съумяха да победят своя съперник и да намалят на седем точки изоставането си от лидера Милан, който вчера завърши наравно 1:1 със Сампдория.

Ветеранът на Парма Ернан Креспо, който е и бивш играч на Интер, откри резултата скоро след началото на мача, но само в рамките на две минути - 18-ата и 19-ата, сръбският плеймейкър на "нерадзурите" Деян Станкович отбеляза две попадения и донесе преднина на домакините.

До края на полувремето голмайсторът на Интер от победата над Твенте в Шампионската лига Естебан Камбиасо добави още едно попадение, но след това отново Креспо намали до 3:2.

Влезлият през втората част Валери Божинов не можа да помогне помогна на Парма да вземе поне точка, а друга резерва - бразилецът Тиаго Мота дори увеличи аванса на "синьо-черните". В 75-ата мин. Станкович оформи хеттрика си.

С днешната победа Интер се изкачиха на пето място във временното класиране, но е възможно Рома отново да ги изпреварят довечера, ако спечелят гостуването си в Палермо.