Унижение за грандовете в Италия

И шведският супернападател Златан Ибрахимович не успя да помогне на Милан срещу новака Чезена Снимка: Getty Images

Рома бе размазана с 5:1 във вчерашното си гостуване на Каляри във втория кръг от новото първенство на италианската Серия "А". Същата вечер и звездната селекция на Милан преклони глава в Чезена, след като новакът ги победи с 2:0. Единствено шампионът Интер отстрами грандовете, побеждавайки Удинезе с 2:1.

Визитата на "римските вълци" в Каляри протече доста драматично, като капитанът на домакините Даниеле Конти, който е син на легендарния футболист на Рома и сегашен директор в клуба Бруно Конти откри резултата в 8-ата минута с далечен шут. Скоро след това националният халф Даниеле Де Роси изравни с глава, но в 23-ата се случи инцидентът, който беляза мача. Аржентинският защитник Николас Бурдисо контузи брутално Конти, влизайки с бутоните в коляното му. Грубиянът бе изгонен, южняците поведоха с 2:1 от дузпа, а до края с човек повече размазаха с 5:1 своите гости. Така Рома има само точка от първите два кръга, след като преди две седмици завърши 0:0 срещу Чезена.

След като преди седмица бе една от изненадите на кръга, скромният новак продължава да удивлява, като този път постигна и победа над Милан, който е считан от мнозина за фаворит за титлата след привличането на Робиньо и Златан Ибрахимович. Шведът излезе като титуляр в атаката на "росонерите" редом с бразилците Роналдиньо и Пато, а през втората част Робиньо влезе на мястото на Роналдиньо. Звездните попълнения обаче не успяха да впечатлят Чезена, която извоюва победата с две контраатаки още през първото полувреме.