ЦСКА с първа загуба при Радуканов

На ужасния терен на ст. "Тича" Черно море би "червените" с 1:0 Снимка: Gong.bg
На ужасния терен на ст. "Тича" Черно море би "червените" с 1:0

Черно море победи ЦСКА с 1:0 във Варна в мач от ХIX кръг на "А" група. Загубата бе първа за "червените" под ръководстовото на Милен Радуканов.

Мачът започна с петминутно закъснение, след като футболистите на ЦСКА излязоха по-късно на терена, включвайки се в протеста на "малките" отбори срещу БФС.

"Армейците"също така излязоха с фланелки в подкрепа на болната съпруга на съогборника си Грегъри Нелсън.

Теренът на стадион "Тича" бе в лошо състояние и до голяма степен попречи на футболистите и на двата отбора да създадат нещо смислено.

През цялото време мачът беше равностоен, без много опасности пред двете врати.

Домакините имаха претенции за дузпа в 23-та минута, когато Даниел Георгиев падна в наказателното поле на ЦСКА след единоборство с Апостол Попов, но съдията Ивайло Стоянов даде знак играта да продължи.

Играчите на "армейците" пробваха да затруднят Илко Пиргов с изстрели отдалеч, но без успех.

В 79-та минута Божилов изведе добре Дончо Атанасов и футболистът на Черно Море отбеляза единственото попадение с добър диагонален шут.

Гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не успяха да създадат опасност до края на мача.

С трите спечелени точки отборът на Черно Море се изкачи до шесто място в класирането, докато ЦСКА засега е на трета позиция, преди късния мач Литекс - Локомотив (Пловдив) и утрешния Локомотив (София) - Миньор.

ЦСКА и Черно море предстои да се срещнат и в четвъртфинал за Купата на България след две седмици, като капитанът на "червените" Тодор Янчев се закани, че в София те щели да смачкат съперника.

Нападателят на "моряците" Дончо Атанасов, който отбеляза победния гол, пък закономерно бе в отлично настроение и заяви, че по този начин е отговорил на критиките през седмицата от страна на бивши футболисти на ЦСКА, че дори не можел да спира топката.