Тежка загуба за ЦСКА от Ираклис в "Арена Армеец София"

И най-опитните в ЦСКА не успяха да помогнат за нещо повече срещу Ираклис Снимка: Sport1.bg
И най-опитните в ЦСКА не успяха да помогнат за нещо повече срещу Ираклис

Волейболният ЦСКА записа втора поредна загуба в група "А" от Шампионската лига, падайки с 0:3 гейма от гръцкия Ираклис пред около 5000 зрители в "Арена Армеец София".

Мачът стартира равностойно и вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване. След това обаче гостите от Солун успяха да се възползват от многото грешки на "армейците", най-вече на Велизар Кьосев и Карвальо и постепенно натрупаха преднина, която в края на частта бе шест точки за 25:19 в тяхна полза.

Гърците дръпнаха още в началото на втория гейм, след което "армейците" постепенно започваха да заличават своя пасив. При 19:20 имаха отлична възможност за изравняване, но след дълго разиграване точката бе спечелена от гостите, което се оказа фатално за ЦСКА и се стигна до 21:25.

Третата част бе почти копие на втората, като Ираклис съумя да се откъсне с 3-4 точки напред някъде по средата на гейма, за да го затвори с 25:21.

Най-резултатен за ЦСКА бе ветеранът Ивайло Стефанов (13 точки), който единствен държеше високо ниво през целия мач. Карвальо, който играеше на приливи и отливи, реализира 9, а Николай Иванов приключи с 6.

Доста интересно бе и по трибуните на "Арена Армеец София". Дикторът в залата успя да разгневи почти цялата публика с необмислените си намеси на микрофона в момент, когато феновете пееха своите песни.

Това доведе до намесата на един от известните фенове в "червената" агитка да слезе долу при него и меко казано да му направи забележка. Стюардите в съоръжението обаче реагираха адекватно и не позволиха да се стигне до инциденти, а крайният резултат от всичко това бе, че дикторът повече не се обади до самия край.

Другата интересна случка бе появата сред публиката на тримата изгонени от футболния ЦСКА преди няколко дни - Милен Радуканов, Светослав Петров и Петко Петков. Агитката започна да скандира името на бившия наставник на "армейците", след което той стана и прие аплодисментите на цялата зала.

Следващият мач на волейболния ни първенец е на 13 декември като гост на Нолико в Белгия. Седмица по-късно е двубоят между двата тима в София.