Ван Гаал пред уволнение след загуба в ключов мач

Луис ван Гаал продължава да не може да постигне много с клубове извън Холандия Снимка: BGNES
Луис ван Гаал продължава да не може да постигне много с клубове извън Холандия

Отборът на Байерн загуби втора поредна среща от Бундеслигата - този път с 1:3 като гост на прекия конкурент за място в Шампионската лига Хановер.

Преди седмица баварците се сбогуваха с илюзиите си за титла, падайки със същия резултат у дома от лидера в класирането Борусия (Дортмунд).

Днес на стадион "АВД Арена" в северния германски град домакините от Хановер извоюваха заслужени три точки и се изкачиха на второто място поне до късната среща на Байер у дома с Волфсбург.

Байерн пък остана четвърти, което тази година все още не дава право на участие в най-престижния и богат европейски турнир.

Всичко вървеше зле за гостите - първо норвежецът от арабски произход Мохамед Абделауе откри резултата още в 16-ата минута, в началото на второто полувреме Константин Раух удвои след рикошет в главата на Марио Гомес, после вратарят Томас Крафт изпусна топката при шут от 25 метра на Серджо Пинто, а накрая и бразилският защитник Брено бе изгонен.

След поражението, което оставя баварците на четири точки от мечтаната трета позиция, при това преди Байер да са изиграли мачовете си, поставя под сериозна заплаха поста на старши треньора Луис ван Гаал, за когото още преди мача се говореше, че при негативен резултат ще бъде уволнен.

Междувременно отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Щутгарт продължиха с операциите си по спасение от изпадане, побеждавайки съответно Хофенхайм и финалиста за Купата Шалке, който след днешната загуба отново е застрашен.

Други два отбора в тази зона - Айнтрахт и Кайзерслаутерн завършиха с, както е прието да се казва в подобни случаи, "самоубийствено реми" - 0:0, като българинът Илиян Мицански отново не бе включен в групата на гостите.

Тази година сред заплашените от изпадане обаче не е скромният състав на Нюрнберг, който даже се настани на шестото място, даващо право на участие в Лига Европа, разгромявайки слабака Санкт Паули с 5:0, като цели четири гола отбеляза нападателят Кристиан Айглер.