България отпадна от Евроволей 2011

Българските волейболисти започнаха силно двубоя с Русия, но накрая отстъпиха с 1:3 и отпаднаха от Европейското първенство Снимка: cev.lu

Волейболистите на Русия сложиха край на мечтите на България да спечели нов медал от европейско първенство. В четвъртфинален мач от шампионата в Австрия и Чехия Сборная се наложи с 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:19) на родните национали.

Поражението изхвърля България от топ 4. Волейболистите ни не успяха и да защитят спечеленият преди две години бронзов медал. Руснаците пък потвърдиха мнението, че са фаворит №1 за титлата на Евроволей 2011. На полуфинал те ще играят с победителя от сблъсъка между Сърбия и Франция.

Тимът ни приключва участието си с три победи - над Полша, Германия и Естония и две загуби - от Словакия и Русия. Точното класиране на нашите ще стане ясно в неделя когато приключи първенството.

Най-резултатен за българите днес бе Матей Казийски със 17 точки. За Русия с 18 точки се отчете Максим Михайлов.

Българите изиграха само един силен гейм - първия, след който последва необясним срив. Това позволи на руснаците да спечелят отборната битка на блокада и в атака. Нашите приключиха с 11 блокади срещу 8 за Сборная и 45 % ефективност в атака срещу 64% за съперника. Българите бяха по-добри на посрещане - 70% срещу 55% за Русия и на сервис с 2 точки директно от начален удар срещу само 1 за Сборная. Това обаче не се оказа достатъчно.

Това бе 15-та победа на Русия в изиграните 21 мача с България. Нашите имат само 6 победи срещу Сборная.