Григор Димитров с впечатляваща победа в Пърт

Григор Димитров показа впечатляваща игра срещу Марди Фиш и спечели с 6:2, 6:1 след час игра Снимка: Getty images

Григор Димитров записа впечатляваща победа на турнира "Хопман Къп" в Пърт Австралия. Във втория мач от двубоите на България срещу САЩ първата ни ракета при мъжете се наложи с 6:2, 6:1 над №8 в световната ранглиста Марди Фиш.

За Григор това е първа победа над тенисист от топ 10 в ранглистата. През миналата година българинът изигра седем двубоя срещу такива съперници, но загуби и седемте. За да стигне до днешния си успех той се нуждаеше само от час игра.

Това е и най-голямата победа на български тенисист по отношение на класирането на противника. До този момент рекордът се държеше от Орлин Станойчев, който през 1999 г. отстрани намиращия се по това време под №22 Алберт Коста. Най-голямата победа на Димитров по този показател бе тази над Бердих на турнира в Ротердам през 2009 г., а чехът се намираше под №23.

Срещу Фиш Григор Димитров контролираше изцяло събитията на корта. Българинът демонстрира силен бекхенд, форхенд и сервис, изключително движение, страхотни разигравания от дъното на корта и навременни излизания на мрежата.

В първия сет Димитров проби два пъти началния удар на своя съперник и без видими проблеми спечели с 6:2. Във втората част Григор постигна цели три пробива и стигна до успеха още по-лесно - 6:1. Изнервен от развоя на двубоя Фиш си позволи първо да отправи неприличен жест към публиката, след това да се изплюе на корта, заради което отнесе предупреждение от съдията, а накрая репликира и своя съперник.