Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Нова победа за Григор Димитров в Майорка

Нова победа за Григор Димитров в Майорка Снимка: Getty Images

Григор Димитров взе втора победа на турнира в Майорка от сериите ATP 250, като надделя с 6:2, 6:4 над Абдула Шелбайх от Йордания.

Първата ни ракета остави позитивни впечатления, след като изигра втори пореден убедителен мач и вече е четвъртфиналист в надпреварата.

За първи път през този толкова труден сезон за Гришо, той успява да достигне до такава фаза в ATP надпревара.

Днес първият сет протече доста гладко за него, макар че имаше опасност да бъде пробит в третия гейм.

Оттам нататък Димитров реализира пробив и го затвърди, а при 4:1 не изпусна контрола върху сета и го спечели с още един пробив.

Шелбайх имаше физически проблем през първата част, но изглежда го преодоля през втората и тя се движеше равностойно до 4:3.

Тогава Григор се възползва от шанса си за пробив и дръпна с 5:3.

Когато сервираше за мача обаче, сънародникът ни започна лошо и допусна рибрейк.

Последва силен гейм на ретур за бившия №3 в ранглистата и той затвори мача след 95 минути игра.

Негов съперник на четвъртфиналите ще бъде вторият в схемата Алехандро Давидович Фокина, който е под №25 в света.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.


Най-четените