Невероятни Анев и Илиев в Антхолц!

Красимир Анев направи блестящо състезание.

Голям успех постигнаха българските биатлонисти в спринта за световната купа в Антхолц-Антерселва.

Красимир Анев до последно бе в битката за подиума, но в крайна сметка остана на 7-а позиция - най-високото му класиране до момента. Владимир Илиев пък финишира 15-ти.

Забележителното в това състезание беше, че и двамата ни представители бяха безгрешни в стрелбите си - 20 от 20! С подобно постижение не успя да се похвали нито един от другите 28 състезатели.

Иначе победител стана германецът Симон Шемп.

Утре от 15:30 ч. наше време е щафетата при мъжете.

Спринтът при жените също бе спечелен от немски представител в лицето на Андреа Хенкел.

Това бе последното индивидуално състезание в биатлона преди олимпийските игри в Сочи.

Новината от българския лагер е, че нашите състезатели няма да се завърнат у нас след приключването на стартовете в Антхолц.

Причината се крие в меката зима и липсата на сняг на Боровец. Федерацията се бе постарала да създаде добри условия за подготовка и писта, подобна на тази в Сочи, но метеорологичните условия засега не са подходящи и няма да бъдат поемани излишни рискове.

Българските биатлонисти ще проведат заключителната част от подготовката си за игрите в Обертилях, Австрия.