Зенит изпусна ЦСКА и титлата

След като отпадна от ШЛ Зенит е на път да изпусне и титлата в руската Премиер лига
Валерий Карпин пък се завърна начело на Спартак (Москва) (на снимката е нигериецът Емануел Еменике) Снимка: Getty Images

Пред празните триубни на стадион „Петровский", Зенит изпусна да победи гостуващия ЦСКА (Москва) и да се доближи по-близо до първото място. Питерци пропиляха куп чисти положения и „армейците" успяха да изкопчат равенството 1:1, с гол от дузпа в последните минути.

Кержаков и Дани проявиха неточен мерник, преди Ренат Янбаев да направи двойно подаване с Виктор Файзулин в 56-та минута и да открие резултата в полза на домакините. Последваха нови пропуски за тима на Лучано Спалети и в края на срещата той справедливо бе наказан.

Томаш Хубочан посегна необмислено и фаулира Алан Дзагоев в наказателното поле, а Расмус Елм хладнокръвно реализира отсъдената дузпа и фиксира крайния резултат.

Точката може да се окаже златна за ЦСКА - „армейците" продължават да водят в класирането, на 3 точки пред Анжи и на 6 пред Зенит. В следващия кръг те гостуват именно на отбора от Махачкала.