Милан на четири точки от Скудетото

Робиньо скри топката под фланелката си, след като донесе победата на Милан Снимка: Getty Images
Робиньо скри топката под фланелката си, след като донесе победата на Милан

Отборът на Милан завоюва поредната си важна победа по пътя към 18-ата си шампионска титла в Италия.

"Росонерите" измъкнаха 1:0 като гости на предпоследния в класирането Бреша и четири кръга преди края водят пред втория Интер с цели 8 точки.

Това означава, че на тима на Масимилиано Алегри са нужни само четири точки, за да вдигнат Скудетото за първи път от седем години насам.

Златното попадение за гостите падна в 82-ата минута, когато при една бърза контраатака Робиньо бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката в далечния му ъгъл.

Ювентус пък сгафи сериозно у дома срещу друг слабак - Катания, завършвайки 2:2 и поставяйки под сериозна въпросителна участието си в евротурнирите през новия сезон.

"Бианконерите" изпуснаха да вземат трите точки в самия край, след като дълго време водеха с 2:0 благодарение на попаденията на неостаряващият Дел Пиеро в 19-ата минута от дузпа и в 38-ата след щастлив в тялото му рикошет.

В 81-ата обаче Гомес върна надеждите на "слоновете" от Сицилия, засичайки остро центриране отляво.

Те в крайна сметка се добраха до скъпоценната им в борбата за оцеляване точка чрез перфектно изпълнен пряк свободен удар на Лоди в третата минута на добавеното време.

След това равенство "Старата госпожа" заема 7-а позиция в таблицата с 53 точки, на три зад 6-ата, която в момента е заета от Рома.

В следващия кръг Ювентус е гост на Лацио, а Милан приема Болоня.