Велика нощ за Барса

Велика нощ за Барса Снимка: Getty images

Барселона зачеркна анализи и експерти, които сочат края на доминацията на отбора. Водени от велик Лео Меси, каталунците разгромиха Милан с 4:0 и след 0:2 в Милано стигнаха четвъртфинал в Шампионската лига. Барса възкреси спомена за Депортиво (Ла Коруня), който преди 10 години удари седемкратните шампиони на Европа от Милан с 4:0 след 1:4 в Италия.
Меси бе мозъкът, двигателят и главният герой в обрата, вкарал два страхотни гола преди почивката. Веднага след нея заби и Давид Вия, а Барса действаше като онази Барса, която доминира в Европа от 5-6 сезона. При 1:0 за каталунците, Нианг от Милан се откъсна сам срещу вратаря Виктор Валдес, но пропиля златния шанс, като стреля в гредата.
В края силите на домакините поизчезнаха, а голът за Милан висеше във въздуха. При 3:0 попадение за гостите ги пращаше напред, но вместо него дойде контраатака и Жорди Алба вкара четвърти гол - 4:0 и триумфална нощ за Барса.