Маями поведе в битката за титлата в НБА

Леброн Джеймс отбеляза 24 точки за Маями при успеха над Далас в първия мач от серията за титлата в НБА Снимка: Getty images

Баскетболистите на Маями Хийт спечелиха с 92:84 срещу Далас Маверикс в първия мач от битката за титлата в Националната баскетболна асоциация. Така "горещите" поведоха с 1:0 в серията. Вторият двубой е в петък в 04,00 ч. сутринта българско време отново в залата на Маями.

Подкрепяни от 20 000 зрители в "AmericanAirlines Arena" в Южна Флорида и водени от звездното си трио ЛеБрон Джеймс, Крис Бош и Дуейн Уейд, Маями успяха да обърнат двубоя в последната четвърт.
Тогава "горещите" наваксаха пасив от 8 точки и поведоха с 65:61, а след това и със 77:73, 4 минути преди края. До финалната серия те не изпуснаха преднината си.

Джеймс, Бош и Уейд завършиха срещата с общо 65 точки. Най-резултатен от тях беше ЛеБрон Джеймс, който се отчете с 24 точки и 9 борби. Уейд приключи с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 10 борби, като добави и 6 асистенции към своята статистика, а Крис Бош завърши с 19 за успеха.

За гостите от Далас най-резултатен бе Дирк Новицки. Той завърши мача с 27 точки и 8 борби, Шоун Мериън добави 16 точки, а Джейсън Тери приключи с 12 при поражението на Маверикс.

Новицки доигра срещата с контузия на лявата ръка. Той получи травма още в първата четвърт, но бе категоричен, че участието му в останалите двубои от серията не е застрашено. "Ще се наложи да нося специална превръзка до края на срещите", обясни Новицки.