Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

След 13 години в Милуоки Янис поема към Маями

След 13 години в Милуоки Янис поема към Маями Снимка: Getty Images

Янис Адетокумбо, който стана шампион на НБА с Милуоки Бъкс през 2021 и два пъти е избиран за най-полезен играч в асоциацията, напуска отбора си, за да се присъедини към Маями Хийт, предават няколко американски медии, сред които е и ESPN.

31-годишната суперзвезда, която е била избирана за MVP през 2019 и 2020, ще играе едва във втория си американски тим, като ще се опита да помогне на "горещите" от Маями да спечелят титлата в НБА, която им убягва от 2013 година насам.

Той прекара 13 сезона в Милуоки, но след успеха през 2021 година друга така и не дойде. Хийт от своя страна удряха на камък в привличането на голяма звезда през последните сезони, но сега Янис и Бам Адебайо ще трябва да изведат тима към върховете на Източната конференция.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.


Най-четените