Барселона на финал на световното клубно първенство

Лионел Меси, Сейду Кейта и останалите от Барселона ще играят в неделя на финала на Световното клубно първенство Снимка: Reuters

Отборът на Барселона се класира за финала на световното клубно първенство, което се провежда в Япония. На полуфинала каталунците се наложиха с 4:0 над азиатския шампион Ал Сад. Попаденията отбелязаха Адриано на два пъти, Сейду Кейта и Максуел. С попаденията си Адриано стана първият защитник в историята на турнира, който се разписва два пъти в един мач.

Съперник на Барселона на финала в неделя ще е бразилският Сантос. Вчера тимът на новата звезда Неймар победи японския Кашива Рейсол с 3:1.

За Барселона това ще бъде трето участие в спора за титлата на световното клубно първенство. Каталунците имат една загуба през 2006 г. и една победа през 2009 г.

Лошата новина за Хосеп Гуардиола е контузията на нападателя Давид Вия. Испанският национал напусна принудително терена пет минути преди края на първото полувреме.

Първите тестове потвърдиха, че става дума за счупване на фибията на левия крак. По първоначални прогнози Вия ще се възстановява около шест месеца. Така той ще пропусне останалата част от сезона в Испания и Европа и е под въпрос за Евро 2012.

Вия е вторият футболист на Барселона с толкова тежка травма през този сезон. Аут до март е холандското крило Ибрахим Афелай. През септември холандецът скъса коленни връзки и бе опериран.