Изненадваща загуба за Григор Димитров в Нюпорт

Григор Димитров продължи с непостоянните изяви и отпадна от 18-годишния американец Денис Кудла на турнира в Нюпорт Снимка: Getty images

Първата ракета на България Григор Димитров допусна изненадваща загуба на турнира в Нюпорт. В среща от втория кръг на надпреварата Димитров отстъпи с 1:6, 4:6 на американеца Денис Кудла.

18 годишният тинейджър е едва 394-и в световната ранглиста. За да стинге до основната схема на надпреварата в Нюпорт той премина през квалификации, докато българина бе поставен под №2. Затова се очакваше Димитров да не срещне проблеми и да запише поредна победа.

Кудла обаче тотално надигра своя съперник и за успеха в първия сет му бяха необходими само 25 минути. Григор допусна серия от непредизвикани грешки, имаше проблем и с началния удар.

Във втория сет Димитров все пак успя да поведе и имаше възможност да пробие сервиса на съперника, с което да направи аванса си 4:0. Вместо това обаче последва серия от мощни сервиси на Кудла, който не само че задържа подаването си, ами в следващия гейм върна пробива и малко по-късно изравни за 3:3. След това за американеца не бе проблем отново да пробие подаването на Димитров и да спечели мача в два сета.