Бразилска класика в Търговище и 8 от 8 за ЦСКА

Мишел Платини бе най-добрият за ЦСКА в Търговище Снимка: Getty Images
Мишел Платини бе най-добрият за ЦСКА в Търговище

Лидерът в "А" група ЦСКА записа осмата си поредна победа от началото на шампионата, надделявайки с 3:0 над новака Светкавица в Търговище.

Така "армейците" си върнаха първото място в класирането, което им бе временно отнето от Лудогорец преди два дни, събирайки максималните 24 точки.

Двубоят се разви горе-долу според очакванията, като "червените" наложиха превес от самото начало, а домакините се защитаваха, но и опитваха да контраатакуват.

Светкавица успя да удържи устрема на далеч по-именития си съперник в продължение на 66 минути. Тогава обаче дойде моментът на Мишел Платини, който слаломира между цялата защита на тима от Търговище и след последвал плътен шут препарира вратаря Иван Георгиев.

Шест минути по-късно неумела изява на бранител на домакините позволи на Платини да стреля в близкия ъгъл. Георгиев успя да избие с крак, но топката направи голяма парабола и след лоша изява на друг защитник влезлият малко преди това на терена Жуниор Мораес с глава удвои.

В 87-ата аминута съдията Никола Попов отсъди дузпа за много груб фаул срещу Платини, а сънародникът му Мораес бе безупречен от бялата точка.

И този мач от "А" група не мина без спорни отсъждания. Домакините от Светкавица имаха претенции за дузпа през първото полувреме, когато топката удари ръката на Костадин Стоянов при едно центриране.

Ситуацията наподобява тази със същия бранител на "червените" отпреди няколко кръга срещу Берое в Стара Загора, като и тогава не бе свирен 11-метров наказателен удар.

В 58-ата минута пък Спас Делев бе изведен сам срещу вратаря и вкара топката във вратата, но страничният рефер вдигна флага за засада. На телевизионните повторения обаче се видя, че такава няма.