Ван дер Саар и Евра провалиха Юнайтед

Вратарят-ветеран Едвин ван дер Саар изпусна топката след безобидно центриране и грешката му доведе до ново равенство на отбора му Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед допусна по нелеп начин да бъде изравнен от Уест Бромич у дома на "Олд Трафорд", след като бе повел с 2:0.

Ремито бе трето поред за "червените дяволи" във Висшата лига на Англия.

Юнайтед за пореден път изпусна решен мач, след като водеше с два гола до почивката, реализирани от Хавиер Ернандес и Нани.

Димитър Бербатов бе титуляр заедно с мексиканеца Ернандес в нападението на манчестърци и се отличи с асистенция за попадението на португалеца Нани.

Само в рамките на пет минути след почивката - между 50-ата и 55-ата, Уест Бромич стигна до хикса след автогол на Патрис Евра и попадение на Сомен Чой след груб гаф на Едвин ван дер Сар.

Ветеранът изпусна топката след безобидно центриране в краката на камерунеца, който не му прости за тази грешка.

Уейн Рууни отново бе на резервната скамейка, но влезе в края на мача, за да помогне на своя отбор, но не успя да промени резултата.

Арсенал се изравни по точки с Манчестър Юнайтед - 14, на второто място след победа над Бирминам с 2:1. Новоизпеченият национал от "артилеристите" Джак Уилшър бе изгонен в последната минута заради грубо влизане.

Лидерът Челси обаче не успя да увеличи преднината си, като завърши 0:0 с Астън Вила като гост. Капитанът на Вила Стилиян Петров игра цял мач.

Другият българин във Висшата лига - Мартин Петров, също започна титуляр при победата на Болтън над Стоук Сити с 2:1 и бе сменен в 70-ата минута. Трите точки на неговия клуб донесе хърватският нападател Класнич с попадение в 90-ата мин.