Ивет е на финал на 200 м!

Ивет е сред най-добрите осем на планетата и ще бяга в още един голям финал в кариерата си Снимка: Getty Images

Ивет Лалова се класира на финал на 200 м на световното първенство по лека атлетика в Доха.

Българската спринтьорка се класира на поредния голям финал в кариерата си, като постигна трето място на полуфиналното бягане.

Ивет записа 22.58 секунди тази вечер, като до последния момент беше втора, но беше изпреварена с една стотна от Тиниа Гейтър.

Директно към финал се класират само първите две в полуфиналните бягания, затова Лалова трябваше да изчака третия полуфинал, за да разбере дали се класира. В крайна сметка времето й беше седмото най-добро и се оказа достатъчно, за да продължи тя в битката за медалите.

Финалът на 200 метра в Доха е утре вечер от 22:35.

35-годишната Лалова участва за седми пореден път на световно първенство и това ще бъде неин трети финал. Досега тя имаше един финал на 100 метра (Дегу 2011) и един на 200 метра (Пекин 2015). И в двата случая тя завърши седма.