Майнц наниза четири в Хамбург, Вердер се измъкна от опасната зона

Вердер вече диша по-спокойно след убедителната победа над Фрайбург Снимка: Getty Images
Вердер вече диша по-спокойно след убедителната победа над Фрайбург

Отборът на Майнц 05 постигна авторитетна победа с 4:2 като гост на Хамбургер в мач от XXV кръг на Първа Бундеслига.

Това позволи на тима да изпревари Байерн и да се изкачи на 4-о място в таблицата.

Грандът от Хамбург повеждаше на два пъти в резултата. Първо Янсен откри в 18-ата минута, след като стреля в напречната греда и топката тупна на голлинията.

Въпреки това съдията на срещата зачете несъществуващото попадение.

Гостите се върнаха в мача след изстрел на Шюрле с глава в 56-ата минута, но три по-късно Петрич отново изведе Хамбургер напред.

В 61-ата Качар засече подаване отдяно в собствената си врата. Майнц 04 съкруши своя именит съперник в последните десетина минути, като отново Шюрле, а след това и Хелер оформиха изразителния успех.

В другия мач от днес Вердер изненадващо спечели с 3:1 като гост на коравия Фрайбург и се измъкна от зоната на изпадащите, придвижвайки се до 14-а позиция.

Вагнер откри за "бременските музиканти" в 12-ата минута след меле в наказателното поле, но в началото на второто полувреме Сисе от дузпа възстанови статуквото.

В 76-ата с изстрел от границата на наказателното поле Писаро отново изведе гостите напред, а Марин постави точка на спора в добавеното време.