Хеттрик на Карлос Вела усмихна Дейвид Мойс

Вела току-що е отбелязал втория гол за Сосиедад.

Карлос Вела реализира хеттрик, а Реал Сосиедад постигна победа с 3:0 над Елче при домакинския дебют на старши треньора Дейвид Мойс в срещата от 13-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така Мойс, който пое клуба от Сан Себастиан в средата на ноември, записа първи успех във втория си мач като наставник в Примера дивисион, а баските се изкачиха на 12-ото място с 13 точки.

Елче, в чийто състав след почивката като резерва влезе бившия футболист на Левски Гари Родригес, остана на предпоследната 19-а позиция с 10 точки.

Вела откри резултата на "Аноета" още в третата минута, когато засече с глава центриране на Карлос Мартинес.

Мексиканецът удвои след малко повече от половин час с удар по тревата след извеждащ пас на Хаби Прието. Вела оформи хеттрика си в 53-ата минута след нова асистенция от дясно на Карлос Мартинес.