Григор с нова загуба от Жо Вилфред Цонга

Григор Димитров записа нова загуба от Жо Вилфред Цонга, този път на турнира в Пекин Снимка: Getty images

Нова загуба срещу Жо Вилфред Цонга записа първата ракета на България Григор Димитров. След пораженията в Ротердам през февруари и на "Уимбълдън" през юни днес Григор отстъпи с 6:7, 5:7 на французина и на старта на турнира в Пекин.

Гришо отново изнесе много силен мач, в който бе напълно равностоен на французина, като в определени моменти дори го надиграваше, но за съжаление допусна лек спад в някои от ключовите моменти, които на практика решиха изхода на срещата.

В първия сет Димитров така и не допусна пробив в геймовете, в които изпълняваше начален удар. На два пъти той бе близо и до възможността да пробие съперника си, но я изпусна най-вече заради бомбения сервис на Цонга.

Така логично сета бе решен в тайбрек. Преди него Григор бе спечелил впечатляващите 24 от общо 27 разигравания в своите подавания или цели 89%.  В решителната част Цонга поведе с 4:2 точки, но Димитров успя да изравни за 4:4. Последваха обаче две грешки на българина, които дадоха победата на Цонга.

Във втората част Гришо започна неубедително и допусна ранен пробив. Българинът обаче се върна в мача при 3:3 и подържаше равенството до 5:5. Последва нова грешка, от която Цонга се възползва и стигна до успеха.

През следващата седмица Григор ще участва в квалификациите за турнира Мастърс в Шанхай. Българинът е сред поставените в пресявките и се намира на пет места от основната схема.