Шоу и голове

Зимната подготовка на ЦСКА е зрелище и за Димитър Борисов Снимка: БГНЕС
Зимната подготовка на ЦСКА е зрелище и за Димитър Борисов

ЦСКА не успя да спечели финала в някакъв хотелски турнир, което разочарова търсачите на сензации, които вече виждаха поредния трофей във витрината на клуба. Купа щели да спечелят армейците в Алания. Каква купа бе, хора? Когато ЦСКА е печелил купи, го е правил на стадиони с публика и в нормални мачове, а не в контроли с отбори, чиито имена звучат като „шкембе чорба" и тежки камиони.

Та тоя велик турнир се разви по познати вече сценарии. Трети мач от петте проверки на ЦСКА през зимната пауза завършва 3:3. Казвате си - какво толкова, отборът практикува открит и нападателен футбол...

Първо беше 3:3 с някакви странници от азербайджанския Симург, който дори хората, които прекарват цели дни с фишовете на Еврофутбол в ръка, едва ли са чували. Та милият малък Симург направи 3:3 на ЦСКА, вкарвай 1,2 или 3 дузпи. Не е много ясно, защото от лагера на българския отбор до родината достигат доста оскъдни информации заради някаква медийна политика, която крие армейците като много сложен проект на НАСА.

Втората част от лагера мина съвсем без репортери, а отразяването става в официалния сайт. Каквото напише той - това е. Малко като „1984" на Оруел, където ако Големия брат каже, че земята не се върти, то това е съвършената истина, просто защото няма друга информация отникъде, с която да го сравниш и обориш.

3:3 с руския УФА не изненада, дойде си по познат начин - ЦСКА си повежда, руснаците си отвръщат , а накрая бележат важен изравнителен гол в 90-а минута.

Сега с полския Заглебие пак същото - ЦСКА си води, три пъти поляците отвръщат, а накрая бележат от дузпа в 90-ата минута. 3:3.

Онзи ден на пресконференцията на Европол в Хага се разкри, че отдавна големите залози в Азия не гонят резултати и детайли от мачовете. Ключът са головете. Най-игран в манипулираните мачове модул е „под" и „над", като големите печалби идват от резултатните двубои. Разбира се, това не се отнася за нас, защото е ясно, че България е далеч от корупционните схеми. Каза го Боби Михайлов...

Та мачовете на ЦСКА просто са атрактивни. Оставете другото, ами и Левски направи едно 3:3, а Лудогорец  изигра мач с цели 8 гола още на старта на испанското си турне. С други думи - атракции и шоу! Останалото са просто семенца на съмнението, но - майната им. Да се радваме на головете, това е солта на играта, нали така!?