Еспаньол и Атлетико се самоизядоха в борбата за Лига Европа

Икер Муниаин се превърна в герой за Атлетик (Билбао) с победното си побадение срещу Осасуна в края Снимка: El Mundo Deportivo

Отборите на Еспаньол и Атлетико (Мадрид) завършиха 2:2 в мач от XXXII кръг на испанската Примера дивисион, като по този начин си попречиха един на друг в гонитбата на място в класирането, даващо право на участие в Лига Европа през новия сезон.

Двата съперника са все още под чертата за втория по сила клубен турнир на Стария континент, като "дюшекчиите" са 7-и с 46, колкото има и шестият Севиля, а каталунците са с едно място по-надолу с 45.

На два пъти столичани повеждаха в резултата. Първо Коке откри още във 2-ата минута, възползвайки се от много груба грешка на защитник на Еспаньол.

Освалдо възстанови статуквото в 38-ата, след като негов шут рикошира в крак на противников играч и влетя в мрежата.

2:1 за Атлетико направи Агуеро в началото на второто полувреме, прехвърляйки стража на домакините, а крайният резултат бе оформен от Освалдо в 58-ата минута след точен изстрел с глава.

Друг отбор, който прави силен сезон и се бори за място в Европа - Атлетик (Билбао), обърна Осасуна от 0:1 до 2:1 като гост в Памплона.

Любопитното в тази среща е, че баските сътвориха пълния обрат с човек по-малко. Енрике Сола откри за Осасуна в 51-ата минута, с само шест след това гостите останаха с човек по-малко заради втория жълт катон на Кастийо.

Въпреки това звездата на Атлетик Фернандо Йоренте изравни в 69-ата, а Икер Минуаин прати трите точки в посока Билбао в самия край.

Малко преди победното попадение и домакините останаха с 10 души заради изгонването на Фернандес Серхио.

Така Атлетик продължава да е 5-и в таблицата с вече 48 точки, докато Осасуна е все още застрашен от изпадане със своите 35.