Григор Димитров започна с победа в Прага

Григор Димитров започна с победа участието си в Прага Снимка: Getty images
Григор Димитров започна с победа участието си в Прага

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа участието си в турнира от сериите "Чалънджър" в Прага. В среща от първия кръг Гришо би с 6:1, 3:6, 6:3 Стефан Робер (Франция).
Мачът, който продължи 1 час и 46 минути, трябваше да се играе във вторник, но бе отложен за днес заради дъжда, който се изля над чешката столица през вчерашния ден и обърка програмата на турнира.

Днес българинът започна колебливо и още в първия гейм позволи на съперника си да стигне до точка за пробив. Димитров обаче се измъкна, набра скорост и след пробив в четвъртия и шестия гейм спечели първата убедително първата част.

Във втория ролите се размениха и Робер успя да изравни.

В решителната трета част обаче Григор направи ранен пробив, поведе с 3:0 и въпреки че в края отново показа колебание все пак спечели с 6:3 и се класира за следващия кръг.

Утре съперник на българина ще бъде германският квалификант Денис Бльомке. Германецът заема 338-о място в световната ранглиста, а рекордното му класиране е №311 от 22 ноември 2010 година. Той няма турнирни победи и е заработил скромните 32 880 долара от наградни фондове.

С успеха си днес Димитров вече спечели 8 точки за световната ранглиста и 1460 евро от наградния фонд. При нова победа и класиране за четвъртфиналите българинът ще си гарантира 2480 евро и 18 точки, за класацията на АТП, в която в момента заема рекордното за него 66-о място.