Байерн попиля Хамбургер

Ариен Робен (на преден план) реализира хеттрик при разгрома на Хамбургер Снимка: Daylife.com
Ариен Робен (на преден план) реализира хеттрик при разгрома на Хамбургер
Юрген Клоп и неговите възпитаници допуснаха едва втората си загуба през това първенство Снимка: Getty Images
Илиян Мицански получи един от малкото си шансове за изява в края на мача Кайзерслаутерн - Фрайбург (2:1)

Байерн размаза Хамбургер с 6:0 в дербито на ХХVI кръг на Бундеслигата.

Това бе първият мач на баварците след обявената през седмицата раздяла с треньора Луис ван Гаал след края на сезона. Победата на тима от Мюнхен, който изглеждаше преобразен днес на своя стадион "Алианц Арена", дойде след три поредни загуби за първенство и Купата на Германия, довели до решението на клубното ръководство да се откаже от услугите на холандеца през лятото.

Сънародникът на Ван Гаал - Ариен Робен, бе главният герой на терена днес, реализирайки хеттрик във вратата на Франк Рост.

Категоричният успех на Байерн не бе достатъчен за отбора да се изкачи по-нагоре от четвъртото място, но баварците успяха да намалят разликата до третата позиция на само две точки, тъй като Хановер, който се намира там, снощи загуби от Кьолн с 0:4.

Този категоричен успех поотдалечи "козлите" от зоната на изпадащите и те вече са 11-и в таблицата.

Друг отбор, който води борба за оцеляване е Кайзерслаутерн, за който българинът Илиян Мицански най-после се появи в игра при победата над Фрайбург с 2:1. Нападателят замени в 80-ата минута словашкия си колега Адам Немец, който през първото полувреме се разписа и в собствената си врата, и в тази на противника. Лаутерите все пак се добраха инфарктно до изключително важна победа с гол на австрийския нападател Ервин Хофер в 92-ата минута и се изкачиха до 12-а позиция в класирането.

Много сериозно го закъсаха обаче във Волфсбург, след като скъпата селекция на клуба отново се провали, падайки у дома с 1:2 от една от приятните изненади този сезон Нюрнберг. Така "вълците" се настаниха на 16-о място и са трети отзад напред.

Най-значимото събитие на кръга след разгрома в Мюнхен обаче се случи на "Рейн-Некар Арена" в Синсхайм, където играе мачовете си отборът на Хофенхайм. Там чудото на германския футбол през последните две години победи с 1:0 лидера Борусия (Дортмунд). Гостите имаха до момента една-единствена загуба в първенството и едва ли мнозина са очаквали втората да дойде точно от този съперник.

Така или иначе, "жълто-черните" са с огромен аванс на върха и едва ли ще изпусната титлата, дори и ако утре вторият в класирането Байер победи като гост Майнц и намали разликата на 9 точки.