Щутгарт попиля Шалке 04 на старта в Германия

Звездата на Щутгарт Какау куфее, след като е открил резултата във вратата на Шалке 04 Снимка: Kicker

Носителят на Купата и Суперкупата на Германия - Шалке 04, започна с тежко поражение участието си в новото първенство на немската Първа Бундеслига.

В считаното за едно от дербитата на кръга "кралско-сините" с Раул, Хунтелаар и останалите катастрофираха с 0:3 на "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт срещу едноименния тим пред над 60 000 зрители.

В 37-ата минута топката бе центрирана от ъглов удар към точката на дузпата, след което бе насочена към звездата на "швабите" Какау и той от няколко метра откри.

В 56-ата при едно късо разиграване на свободен удар и последвало центриране Мартин Харник засече за 2:0, а в самия край японецът Шинджи Оказаки с красив фалцов изстрел от границата на наказателното поле направи резултата класически.

Вердер започна победно в Бундеслигата след 2:0 като домакин на Каузерслаутерн в друг мач днес. Точен на два пъти за бременци бе Маркус Розенберг през втората част.

Бившият голмайстор на Левски и българската "А" група Гара Дембеле изигра едва няколко минути за своя Фрайбург при равенството 2:2 като гост на Аугсбург. Той се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Калигури.