Трети финал в Шампионската лига за Трентино

Волейболистите на Трентино БетКлик се радват след като си осигуриха участието в трети пореден финал в Шампионската лига Снимка: cev.lu

Волейболистите на италианския Трентино БетКлик, водени от селекционера на България Радостин Стойчев, ще играят за трети пореден път на финал в Шампионската лига. Днес тимът, в който играе суперзвездата ни Матей Казийски се наложи с 3:0 над полския Ястржебски в първия полуфинал на престижния турнир. Домакин на финалната фаза е именно Трентино БетКлик.

Матей Казийски се отчете с 11 точки за своя тим. Най-резултатен за италианците бе кубинецът Османи Хуанторена, който завърши с 16 точки. Вторият българин в Трентино БетКлик - Цветан Соколов се появи в игра в средата на третия гейм и реализира 2 точки.

Съперник на Трентино БетКлик в спора за титлата утре ще бъде руският Зенит (Казан). Отборът, който в груповата фаза на Шампионската лига загуби от ЦСКА в Самоков, би с 3:0 сънародниците си от Динамо (Москва). Най-резултатен за победителите стана руският национал Максим Михайлов с 15 точки. За тима на Динамо бразилският национал Данте Амарал завърши с 14 точки.

Трентино БетКлик игра на финал и в предишните две издания на надпреварата и успя да ги спечели. През 2009 г. италианците се наложиха с 3:1 над гръцкия Ираклис, а през миналата година биха с 3:0 Динамо (Москва). В историята на най-престижния клубен турнир във волейбола с по три финала са още отборите на Модена и ЦСКА (Москва). За Зенит това е първи финал след 2008 г. когато руснаците успяха и да спечелят трофея.