Бетис спря победната серия на Барселона

Лионел Меси вкара гол, но изпусна дузпа срещу Бетис Снимка: getty images
Лионел Меси вкара гол, но изпусна дузпа срещу Бетис

Лидерът в Сегунда Дивисион Бетис спря серията на Барселона от 28 мача без поражение във всички турнири. В среща-реванш от четвъртфиналите на Купата на Краля Бетис спечели с 3:1 срещу каталунците, но това не бе достатъчно да ги елиминира от надпреварата. Преди седмица Барселона би с 5:0 и с общ резултат 6:3 се класира за полуфиналите.

Единственото попадение в двубоя в Севиля за Барселона отбеляза Лионел Меси в 38-та минута. Аржентинецът стана автор и на най-сериозния пропуск след като от дузпа изкара топката в аут в 54-та минута.

Попаденията за домакините отбелязаха Хорхе Молина, който се разписа на два пъти във 2-та и 7-та минути и Арсу в 45-та минути.

Заради протоколния реванш треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола се лиши от голяма част от титулярите си. Контузии оставиха извън групата Карлес Пуйол и Дани Алвеш, а от пейката мача изгледаха Давид Вия, Андрес Иниеста, Виктор Валдес и донякъде Серхио Бускетс. Полузащитникът все пак се появи на терена в края на двубоя.

Първи мач като титуляр пък изигра привлеченият преди седмици Ибрахим Афелай. 90 минути записа и Габи Милито, който преди дни промени решението си и се отказа от идеята да напусне.