Стамболова на полуфинал на световното първенство

Ваня Стамболова се класира за полуфиналите на световното първенство по лека атлетика в Даегу Снимка: БГНЕС

Българската лекоатлетка Ваня Стамболова се класира за полуфиналите на 400 м с препятствия на световното първенство по лека атлетика. Рекордьорката ни в дисциплината спечели серията си с 55.29 сек. Това бе и осмо време в сериите изобщо.

С най-добро време се отчете защитаващата световната си титла Мелани Уокър (Ям). Тя финишира за 54.86 сек и спечели последната пета серия, в която премери сили с европейската шампионка Наталия Антюх (Рус). Резултати под 55 секунди дадоха Лашинда Димъс (САЩ) - 54.93 сек, и Калийс Спенсър (Ям) - също 54.93 сек. Двете оглавиха подреждането съответно в третата и първата серия.

След Ваня в Дегу се нареди Ристанана Трейси (Ям) с 55.96 сек. Останалите две позиции, които позволяват директно класиране за полуфинал, станаха притежание на Илайд Чайлд (Вбр) - 56.18 сек, и Муизат Аджоке Одумосу (Ниг) - 56.23 сек.

За Ваня това е второ поредно участие в полуфиналите на световно първенство. Тя постигна същото и през 2009 г. в Берлин. Още при заминаването си обаче българката си пожела тази година участие във финал.

Полуфиналите в дисциплината са утре в 13.00 часа българско време, а финалът  в четвъртък в 15.15 часа българско време.