"Вълците" се озъбиха на Арсенал, Гарет Бейл герой за Тотнъм

Голът на Жервиньо не стигна на Арсенал да надвие Уулвърхемптън на "Емиратс" Снимка: Getty Images
Голът на Жервиньо не стигна на Арсенал да надвие Уулвърхемптън на "Емиратс"
Гарет Бейл отново бе над всички за Тотнъм при успеха в Норич Снимка: Getty Images
Гарет Бейл отново бе над всички за Тотнъм при успеха в Норич

Борещият се със зъби и нокти да не изпадне тим на Уулвърхемптън бе поредният от втората половина на класирането в Премиършип, който поднесе изненада следколедния XVIII кръг срещу отбор с амбиции за призови места.

"Вълците" по подобие на колегите си от Блекбърн, Фулъм и Уест Бромич спечели скъпоценна една точка след 1:1 като гост на Арсенал.

От своя страна "топчиите" пропуснаха възможността да изпреварят Челси в таблицата, като останаха пети с 33 точки.

Противно на очакванията Уулвърхемптън стартира с голямо самочувствие на "Емиратс" и още в началните минути загатна, че няма да изглежда обречен срещу далеч по-именития си съперник.

Въпреки това Арсенал имаше късмета да поведе с гол на Жервиньо още в 8-ата минута, когато бе изпуснат от бранителите на гостите при отличен извеждащ пас на Бенаюн, хладнокръвно финтира вратаря и опъна мрежата.

Леденият душ обля столичани седем минути преди паузата след изстрел на Флетчър от няколко метра с глава.

Веднага след този мач два от новаците в елита Суонзи и Куинс Парк Рейнджърс приключиха при същия резултат, а в късния двубой от вторник Тотнъм се върна на пътя на победата след 2:0 на терена на Норич.

Уелската звезда на "шпорите" Гарет Бейл реализира и двете попадения след почивката, с които помогна на своя тим да затвърди третата позиция в подреждането с 38 точки и мач по-малко.

На първите две места продължават да бъдат Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед с по 45 точки.