Ювентус си върна лидерството в Калчото след бой над Палермо

"Старата госпожа" отново окупира върха в Серия "А" Снимка: Getty Images
"Старата госпожа" отново окупира върха в Серия "А"

Отборът на Ювентус спечели категорично с 3:0 считания за дерби мач от XII кръг на Серия "А" срещу Палермо в Торино.

С убедителния си успех "бианконерите" си върнаха водачеството в таблицата и вече е първи с 22 точки, колкото има и Лацио. "Старата госпожа" има и мач по-малко от своите столични съперници.

Симоне Пепе даде преднина за торинския гранд след 20 минути игра, засичайки с глава центриране на Киелини отляво.

Алесандро Матре покачи в началото на втората част, когато бе изведен от Лихтщайнер отдясно сам срещу вратаря и с плътен диагонален шут по земята го преодоля.

Класиката бе оформена в 65-ата минута. Марко Вучинич напредна по лявото крило и даде успореден пас на около петнайсетина метра от голлинията. Топката попадна в краката на Маркизио и той хладнокръвно направи 3:0.

Удинезе можеше да бъде на мястото на Ювентус, но записа загуба с 0:2 при визитата си в Парма срещу едноименния тим.

Бибиани в 68-ата и Джовинко в 76-ата от дузпа попариха надеждите на "зебрите", носейки трите точки за своя тим.

Дженоа продължи своето изкачване в класирането, като се наложи трудно с 1:0 над предпоследния Новара. Точен за "грифоните" бе Велозо четири минути преди края.

Мачът бе доста нервен, а двата съперника приключиха с по 10 души заради червени картони на Лука Антонели от Дженоа (43) и Рикардо Меджорини от Новара (81).

В късния неделен мач от този XII кръг Рома взе своето след домакински успех с 2:1 над застрашения Лече.

Пянич в средата на първото полувреме и Фернандо Гаго в началото на второто дадоха комфортен аванс за "вълците", а Андреа Бертолачи намали в 61-ата за гостите.

Така "джалоросите" са вече пети със 17 точки, докато Лече остава 18-и със само 8.