Наградиха Манолев за мач №100 с ПСВ Айндховен

Станислав Манолев изигра снощи своя мач №100 за ПСВ Айндховен Снимка: Getty Images
Станислав Манолев изигра снощи своя мач №100 за ПСВ Айндховен

Със специален плакет по повод своя мач №100 в ПСВ Айндховен бе награден българският национал Станислав Манолев. Церемонията се състоя преди снощния мач на тима от първенството на Холандия срещу Витес.

Двубоят бе от 19-ия кръг на шампионата и завърши с успех за ПСВ с 3:1. Последното попадение за ПСВ бе дело именно на Станислав Манолев. Българинът вкара в продължението на двубоя. Освен с гола си той се отличи и с жълт картон, получен в 73-та минута.

Преди родния национал Тим Маравс откри за ПСВ с точен изстрел в 31-ата минута, като този резултат остана непроменен до края на първата част. През второто полувреме домакините продължиха да диктуват темпото на терена и Дрийс Мартенс покачи на 2:0 в 75-ата минута. Десет по-късно гостите се опитаха да се върнат в мача, връщайки едно попадение чрез Ханеваар.

Успехът изкачи ПСВ Айндховен на първо място във временното класиране поне до изиграването на останалите мачове от кръга.