Черноморец (Поморие) влезе в "А" група!

Поморийските "акули" се радват на историческия си успех Снимка: Gong.bg
Поморийските "акули" се радват на историческия си успех
Старши треньорът на Черноморец Петър Хубчев изненадващо подмина журналистите след победата Снимка: БГНЕС

Черноморец (Поморие) е новия член на „А" група, след като спечели директния мач за влизане в елита, с 3:0 срещу Видима Раковски. Поморийските "акули" бяха особено убедителни, и постигнаха втори успех тази седмица, от баражите, за да докажат, че имат място сред майсторите. Сега Черноморец се нуждае от лиценз, за да може да играе редовно в елита.

Видима Раковски, отборът, който остана на 14-то място в класирането в "А" група през миналия сезон, не успя да се противопостави на втория в Източната "Б" група, и догодина ще играе във втория ешелон.

След интересно първо полувреме, с двуостра игра и положения както пред Ивайло Василев, така и Лазар Йовишич, двата състава така и не успяха да си отбележат гол. Андрей Атанасов и Евгени Игнатов пропуснаха най-добрите положения за началните 45 минути.

Началните десетина-дванайсет минути на второто полувреме преминаха сравнително спокойно, преди в 57-та Черноморец да успее да открие резултата. Това се случи, след като Андрей Атанасов надбяга Бранеков, прехвърли Ивайло Василев с хубав удар, и отбеляза. Оттук нещата тръгнаха стремглаво надолу за Видима, в 60-та минута Калоянов реализира отново, а минута по-късно Александър Бранеков остави тима от Севлиево да търси обрат от 0:2 с 10 души, след като си изпроси втори жълт картон.

Ангел Русев направи най-непростимия пропуск за Видима в 77-та минута, когато получи добра топка, елиминира Йовишич, но шутира твърде силно покрай лявата греда.

Цялата интрига приключи в 80-та минута, когато Калоянов отново се разписа във вратата на Видима. Митев го намери отлично зад гърба на защитата, той пробяга голямо разстояние, и стреля точно зад Василев за крайното 3:0 в полза на Черноморец.

Треньорът на победителите Петър Хубчев изненада журналистите след мача, отказвайки да даде изявление с аргумент, че бързал за важна среща.

Неговият колега Димитър Тодоров разбираемо бе много разочарован от загубата.

„Нашите футболисти помислиха, че Черноморец сам ще се бие. През второто полувреме това не беше нашият отбор. Утре ще решаваме какво ще правим", коментира той.