Цвети Пиронкова и Григор Димитров със загуби за Хопман къп

Нашите състезатели паднаха от чехите Квитова и Бердих

България претърпя поражение в дебюта си на неофициалното световно първенство за смесени двойки "Хопман Къп". Това стана, след като Цветана Пиронкова и Григор Димитров загубиха мачовете си на сингъл срещу чехите Петра Квитова и Томаш Бердих. Малко след 8 часа започва мачът на смесени двойки, но той е без значение за крайния победител в сблъсъка.

След като Пиронкова загуби от номер 2 в света с 4:6, 2:6, съдбата й последва и Григор Димитров, който взе сет, но не и мача срещу седмия в ранглистата при мъжете Бердих - 4:6, 7:6 (11:9), 3:6.

До момента Цвети все още няма победа срещу Петра Квитова, като това е четвърта загуба за нея срещу чехкинята.

Надпреварата по традиция ще се провежда в Пърт, Австралия от 31-ви декември до 7 януари 2012 година и е загрявка за Australian Open.

Двубоят на мъжете бе много равностоен, но по-концентрираната игра на чеха и отпускането на българина на няколко пъти се оказаха решаващи за крайния изход.

В първия сет Григор направи един слаб сервис гейм, но това бе достатъчно за играещия много мощно Бердих да пробие и да вземе частта с 6:4.

Във втория сет българинът бе този, който стигна до пробива при 5:3, но вместо да затвори сета, хасковлията на свой ред допусна да бъде пробит и в крайна сметка сетът влезе в тайбрек. В него Григор показа жестоки нерви, спаси два мачбола и успя да изравни сетовете след 11:9.

Третата част започна равностойно, но в четвъртия гейм последва спад в представянето на 20-годишния българин, а чехът както и в първия сет, се възползва от възможността, взе пробив и до края на мача не даде шансове на съперника си да го върне.