Барселона отнесе и Осасуна, Меси с хеттрик

Сеск Фабрегас и Лионел Меси бяха в основата на победата на Барселона над Осасуна с 8:0 Снимка: Getty images

Отборът на Барселона сложи край на съмненията, че се намира в криза заради двете поредни равенства - срещу Реал Сосиедад и Милан. В мач от 4-я кръг на Примера Дивисион тази вечер каталунците се наложиха с 8:0 над Осасуна като домакин.

Три от попаденията бяха дело на Лионел Меси, той се отчете и с две асистенции и с две греди. Два гола вкара Давид Вия, с по един се отчетоха Сеск Фабрегас и Шави. Роберто Гонсалес от Осасуна пък си отбеляза автогол в края на първото полувреме. Фабрегас допълни силното си представяне и с две асистенции.

Осемте гола отбелязани днес от каталунците донесоха най-голямата домакинска победа под ръководството на Хосеп Гуардиола. До този момент този рекорд се държеше от мача с Валядолид, завърши при 6:0 в полза на „блаугранас".

Срещата с Осасуна бе мач №100 в първенството с екипа на Барселона за двама от защитниците на каталунците - Дани Алвеш и Ерик Абидал. И двамата се отчетоха с по една асистенция съответно към Меси и Вия. Това е втори изразителен успех за Барселона в шампионата след 5:0 във втория кръг срещу Виляреал.

„Много важна победа. Възхищавам се на отношението на Осасуна, които не спряха да се борят от първата до последната минута", написа в социалната мрежа Facebook вратарят на Барселона Виктор Валдес.

„Важна победа!Благодаря на Бог, че в живота всичко е пропорционално", лаконичен бе Дани Алвеш в Twitter.

„Страхотен мач, щастлив съм от резулатата!Започваме подготовка за следващия мач с Валенсия", написа Сеск Фабрегас в Twitter.

„Целта ни винаги е една и съща - да направим нещата правилно. Днес това ни донесе изразителна победа. Критиките са нормални, имаше ги и миналата година след загубата в началото. Справихме се обаче добре, играхме добре, имахме и доста шансове. Направихме един добър мач", заяви Серхио Бускетс.

„Такава победа ти дава увереност. За един нападател пък винаги е добре да вкара два гола", отбеляза Давид Вия.

В сряда Барселона гостува на Валенсия в дербито на 5-я кръг на Ла Лига. Тази вечер „прилепите" спечелиха трета поредна победа в първенството след като биха с 1:0 Спортинг (Хихон) като гост. Единственото попадение бе дело на Роберто Солдадо. Така той има вече 5 гола от началото на сезона. Голмайсторът на Валенсия обаче напусна с контузия в средата на второто полувреме.

Изненадата на днешните срещи дойде от Гранада където местния тим, който е новак в Ла Лига спечели с 1:0 срещу Виляреал. Джузепе Роси пропусна дузпа за „жълтата подводница", за чийто състав това е второ поражение за седмицата. В сряда отборът отстъпи и на Байерн (Мюнхен) в среща от груповата фаза на Шампионската лига.