Григор би Багдатис, ще играе четвъртфинал

Григор Димитров постигна впечатляваща победа на турнира в Мюнхен след като на осминафинал отстрани бившият №8 в света Маркос Багдатис Снимка: Getty images

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир BMW Open в Мюнхен. На осминафинал Гришо постигна впечатляваща победа с 3:6, 7:6, 6:2 над Маркос Багдатис, който преди година достигна до полуфиналите, а сега бе поставен под №4 в основната схема.

За Григор това ще бъде първо участие в тази фаза на надпревара, организирана от Асоциацията на професионалните тенисисти. До този момент българинът е играл на четвъртфинали на по-слаби турнири като тези от сериите "Чалънджър" и Фючърс.

Успехът на Димитров днес му гарантира 45 точки за ранглистата, както и чек за малко над 11 000 евро. Следващият съперник на нашето момче ще бъде определен от двубоя Теймураз Габашвили - Флориан Майер.

Срещу Багдатис Григор допусна ранен пробив - още в четвъртия гейм на срещата. В началото на втория сет хасковлията изоставаше с 0-40 и 0-30 в два от своите сервис геймове, но отлична игра в тези моменти му позволи да се измъкне от трудните ситуации.

При 4:4 Багдатис бе близо до пробив, но Гришо наниза два последователни аса и спечели гейма. Стигна се до тайбрек, в който Багдатис поведе с 6:4, хасковлията спаси двата мачбола, а след ас достигна и до сетбол. Отлична защита на Григор му спечели следващата точка, а с това и втория сет.

В третата част Григор Димитров бе пълен господар на случващото се на корта и след перфектна игра и ретури, които липсваха в началото на двубоя, успя да пречупи съпротивата на именития си съперник.

По-късно днес, в четвърти последен мач от програмата на централния корт, Гришо и Филип Печнер ще се изправят срещу третите поставени Робин Хаасе и Лукаш Кубот в среща от първи кръг на двойки.