Грандовете с рутинни победи, АПОЕЛ изненада и Порто

Давид Бистрон (на заден план) гледа как Меси се мъчи да отбележи гол Снимка: Getty Images
Давид Бистрон (на заден план) гледа как Меси се мъчи да отбележи гол

Големите фаворити за спечелването на трофея в Шампионската лига постигнаха очаквани победи в III кръг от мачовете в груповата фаза на надпреварата.

Актуалният носител на отличието Барселона победи само с 2:0 чешкия Виктория (Пилзен). Мачът ще се запомни със страхотно многото на брой чисти голови положения, които пропиля Лионел Меси.

Аржентинецът преследваше своя гол №40 в Лигата, както и това да се разпише във вратата на 50-и различен съперник в своята кариера, но в крайна сметка не успя да реализира.

С негова помощ обаче паднаха двата гола в чешката врата.

Първо в 10-ата минута Андрес Иниеста, който се завърна през уикенда след едномесечно лечение на травма, показа как все едно не е прекъсвал мачовете и след страхотни двойни подавания с Меси опъна мрежата.

Каталунците стигнаха до успокоителното си попадение чак в 82-ата минута, като тогава аржентинецът бе блокиран преди да нанесе удар, но топката попадна на крака на Вия и испанският национал бе безпогрешен.

За Виктория (Пилзен) пък игра бившият защитник на Левски Давид Бистрон.

Милан по подобие на "блаугранас" също победи с 2:0 при домакинството си на БАТЕ (Борисов) в другия мач от група "H" и заедно с тях събра актив от 7 точки на върха в подреждането.

Златан Ибрахимович даде преднина за "росонерите" в 33-ата минута с мощен плътен шут в наказателното поле.

Истинският шедьовър обаче бе на Кевин-Принс Боатенг в 70-ата, когато пое технично една висока топка пред наказателното поле и със страховит изстрел в гредата успя да я прати зад голлинията на беларуския тим.

Челси продължи възходящата си форма напоследък, като разнебити белгийците от Генк с 5:0 на своя "Стамфорд Бридж" в мач от група "Е".

Фернандо Торес вкара две от попаденията за "сините", а по веднъж преди почивката се разписаха още Мейрелеш и Иванович.

Саломон Калу пък вкара единственото попадение през втората част, с което оформи разгромната победа.

Далеч по-интересен и драматичен бе другия сблъсък, в който Байер (Леверкузен) направи пълен обрат у дома срещу Валенсия, за да ликува с 2:1.

Така "аспирините" направиха сериозна крачка по пътя към елиминационната фаза, запазвайки 2-ото си място в таблицата 6 точки - на една зад Челси и с четири пред "прилепите".

Късен гол на Аарън Рамзи качи Арсенал на върха в класирането на група "F", носейки минималния успех с 1:0 на "Стад Велодром" в Марсилия.

Немският шампион Борусия (Дортмунд) отново не показа какво може и записа втора загуба след 1:3 като гост на Олимпиакос и се свлече на дъното.

Голямата изненада бе на "Ещадио до Драгао", където носителят на трофея на Лига Европа Порто не успя да победи кипърския АПОЕЛ и стигна само до 1:1.

Зрелищното 2:2 между Шахтьор и Зенит в Донецк остави тима от Никозия на изненадващата първа позиция с 5 точки и все още без загуба.

Следващите двубои от Шампионската лига са на 1 и 2 ноември.