Постижения и разочарования от втория кръг на ШЛ

Франческо Тоти влезе в историята по още един показател...
Постижение - ПСЖ
Освен победата над Барселона, която сама по себе си е достатъчно постижение, то играчите на френския първенец съумяха да прекъснат впечатляващата серия на Барса без инкасиран гол.
Победата е по-специална, тъй като двама футболисти на ПСЖ успяха да вкарат първите си попадения за клуба, именно в този мач - Давид Луиш и Марко Верати
Разочарование - Байерн
Феновете на Байерн Мюнхен трябваше да отидат до Москва за да разберат, че няма да могат да гледат любимците си, тъй като срещата им с ЦСКА Москва ще се играе пред празни трибуни. Наказанието, наложено на московския ЦСКА от УЕФА бе за расизъм.
Въпреки това обаче, група феновете на Байерн бе наела офис помещение в близка до стадиона сграда, от която няколко привърженици на баварците наблюдаваха срещата.
Постижение - Франческо Тоти
Във втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига бяха поставени два рекорда.
Първо Франческо Тоти със своите 38 години се превърна в най-възрастния футболист, отбелязвал гол в Шампионската лига, след като вкара в 23-та минута на Манчестър Сити. Снимка: Getty Images/Guliver
Постижение - Шави Ернандес
Вторник бе вечерта на "старите момчета". Освен постижението на Франческо Тоти, Шави Ернандес стана футболистът с най-много участия в Шампионската лига - 143.
Той влезе през второто полувреме на мястото на Иван Ракитич в срещата с ПСЖ, с което задмина досегашния лидер по този показател - Раул, който имаше 142 участия в Шампионската лига. Снимка: getty images
Разочарование - Барселона
Преди срещата си с ПСЖ на "Парк де Пренс", Барса нямаше инкасирано попадение през този сезон - както в Шампионската лига, така и в Примера.
Краят на серията дойде, след като играчите на Луис Енрике показаха разочароваща липса на тактическа подготовка за защита при статични положения.
Първо Давид Луиш, а след това и ниският Марко Верати, прободоха Марк-Андре тер Стеген с голове с глава, а каталунската защита пропусна и двете положения
Постижение - Жаксон Мартинес
Колумбиецът успя да отбележи попадение в 89-та минута, с което изравни резултата срещу Шахтьор. Със своя гол, той донесе първото място на Порто в група H на Шампионската лига
Разочарование - Атлетик Билбао
Баските направиха разочароващ старт в Шампионската лига, като след равенството с Шахтьор в първия кръг на груповата фаза, испанците изпитват затруднения във всички турнири, в които участват, като равенството бе последвано и с две загуби и едно реми в Примера, а за отбор, който започна сезона с толкова големи амбиции, това е разочароващо.
Вчера те загубиха с 2:1 от БАТЕ Борисов, като трябва да се даде заслуженото на белоруския отбор.

Ден преди дългоочаквания дебют пред родна публика на Лудогорец в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, останалите срещи от турнира на богатите предложиха не по-малко интересни развои.

Освен интригуващ футбол, първият ден от втория кръг на груповата фаза ни предложи няколко постигнати рекорда, както и една прекъсната серия без инкасиран гол.

Така няколко часа преди най-интересният мач, поне за българските фенове, от този кръг на груповата фаза, ето и това, което се случи във вторник вечерта.