Две тежки загуби за българския волейбол в една вечер

Две тежки загуби за българския волейбол в една вечер Снимка: Startphoto.bg

Националите по волейбол допуснаха две тежки загуби на еврофинали тази вечер.

Мъжкият тим, воден от Пламен Константинов, записа фалстарт на Евроволей 2023 пред родна публика в Двореца на културата и спорта във Варна.

Нашите загубиха с 1:3 гейма от Испания пред пълната зала и определено разочароваха с представянето си във всеки един компонент.

България е съдомакин на първенството заедно с Италия, Северна Македония и Израел.

По-рано пък женският национален тим отстъпи категорично на Нидерландия с 0:3 гейма след 11:25, 13:25 и 19:25 в отделните части.

Така "лъвиците" отпаднаха на четвъртфиналната фаза на европейското първенство, като въобще не успяха да се противопоставят на съперничките си в двубоя.

Все пак женският национален отбор остави добри впечатления си играта си на първенството.

Докато от мъжете се очакваше много повече срещу съперник като Испания, който няма особени традиции в този спорт и е далеч от стойностните отбори на континента.

Този път обаче нашите бяха надиграни по всички параграфи и отстъпиха след 17:25, 21:25, 25:21 и 19:25.

Волейболистите ни не бяха подготвени за силното начало на испанците, които доминираха с отличен сервис и безпроблемно взеха първия гейм.

България страдаше на начален удар и на посрещане, а това се оказа фатално в мача.

В третата част успяхме да се възползваме от слаб период на съперника и да върнем интригата, макар че отново нашите допуснаха голям брой грешки от сервис.

В четвъртия гейм Испания затвърди надмощието си през вечерта и заслужено си тръгна с победата.

Останалите отбори в нашата група са Финландия, Украйна, Хърватия и Словения.

"Лъвовете" все пак запазват шансове за продължаване напред, тъй като за елиминациите се класират четири от шестте тима в една група.