Пак разединено съдийско решение отне победата на Багата

Пак разединено съдийско решение отне победата на Багата Снимка: Getty Images

Благой Иванов - Багата записа четвърта загуба в UFC, след като отстъпи на бразилеца Аугусто Сакай в двубой от галавечерта UFC Fight Night 176 в Лас Вегас.

Българинът отново загуби след разединение в решението на тримата рефери. Двама от съдиите край ринга присъдиха успеха на Сакай с 29:28 точки, а третият даде 30:27 в полза на Иванов.

Съперниците проведоха равностойна битка, а в третия рунд Сакай се хвана за оградата, за да се опази от тейкдаун и трябваше да му бъде отнета една точка. Реферът Джейсън Хързог обаче само устно предупреди бразилеца. Така Багата беше лишен от втория си тейкдаун в двубоя, макар че превъзходството му на земя си личеше.

В крайна сметка Сакай записа четвърта поредна победа в октагона и изравни Франсис Нгану за най-дълга победна серия в тежка категория на UFC.

"Хванах се за оградата без да искам, беше инстинктивно и никога не бих направил съзнателно такова нещо. Но това нямаше значение, защото аз спечелих. Винаги искам да нокаутирам опонентите си, но знаех, че той е много корав и трябваше да покажа уважение. Според мен е лудост, че единият съдия оцени двубоя 30-27 за него", коментира след срещата бразилецът.

Иванов има още един двубой в UFC от настоящия си контракт с Дейна Уайт.

Той дебютира със загуба и тежка контузия при сблъсъка с бившия шампион Жуниор дос Сантос, след което надделя над Бен Ротуел и Тай Туиваса. Второто му поражение бе след сериозно съдийско ощетяване срещу Дерик Люис - отново разединено решение, което изненада дори Черния звяр.